Korona królów
Korona królów - odc. 69 - zapowiedź

Serial historyczny opowiadający kulisy władzy Kazimierza Wielkiego, króla Polski w latach 1333-1370, ostatniego władcy z dynastii Piastów.

W najbliższych odcinkach:

Poniedziałek /28.05.2018/ - odc. 69

W Wyszehradzie Kazimierz negocjuje z Karolem Robertem i księciem Trojdenowiczem w sprawie umowy na przeżycie. W Warszawie Ligęza popadł w poważne tarapaty i nadużywa alkoholu. Nieoczekiwanie pojawia się Henryk, który wykorzystuje słabość Ligęzy. Widać, że ma jakieś plany wobec byłego podczaszego. Audre jest nieszczęśliwie zakochana.

Wtorek /29.05.2018/ - odc. 70

Egle bardzo martwi się o córkę, która źle znosi sytuację. W Wyszehradzie dalsze obrady stają pod znakiem zapytania, ponieważ król czeski przysłał na spotkanie swojego syna. Czyżby szukał pretekstu do zerwania rozmów? Podczas nieobecności Kazimierza, jeden z urzędników dworskich wykazuje coraz większe zainteresowanie królową Anną.

Środa /30.05.2018/ - odc. 71

Jasiek ratuje z opresji podróżującą Ofkę z Książa. Okazuje się, że dziewczyna od razu wpada mu w oko. Na Wawelu pojawia się arcybiskup Janisław. Zarzuca biskupowi Grotowi nielojalność i ciągłe dbanie o własneinteresy, podstawą zarzutów jest fakt, że Grot wniósł do papieża prośbę o uczynienie z biskupstwa krakowskiegoarcybiskupstwa. I zrobił to za plecami przełożonego. To poważne nadużycie zdaniem Janisława.

Czwartek /31.05.2018/ - odc. 72

Na Wawelu ogromne poruszenie - papież zgodził się na proces przeciwko Krzyżakom. Król chce, aby reprezentował go na nim biskup Grot, ten jednak ma inne plany, zaskakuje tym króla i dworzan, ale zyskuje aprobatę. Królowa próbuje zbliżyć się do Kazimierza, ale mąż ją ponownie odtrąca.

Emisja: poniedziałek - czwartek o godz. 15:55 + 0:15 w TVP Polonia i na TVP Polonia Stream


reklama
reklama